Які матраци кращі, пружинні чи безпружинні. - Nattex

Ортопедичний матрац Nattex

Кожен матрац Nattex має ряд особливостей, які забезпечують вимоги усіх покупців

Asper

ЖОРСТКИЙ МАТРАЦ

Який ASPER?

Тверда підтримка, комфортная жорсткість

Для кого найкраще?

Для дітей, підлітків і людей, яким рекомендована жорстка підтримка

Переглянути товар

Smart

СЕРЕДНЬОЇ ЖОРСТКОСТІ МАТРАЦ

Який SMART?

5 зон жорсткості, розроблений для підвищеного комфорту

Для кого краще?

Для всіх, хто обирає розумний компроміс ціни та якості

Переглянути товар

Luxsoft

М'ЯКИЙ МАТРАЦ

Який LUXSOFT?

7 зон жорсткості, максимальний комфорт і відпочинок у будь-якому положенні

Для кого найкраще?

Для всіх, хто обирає максимальний комфорт

Переглянути товар

Nattex

МАСАЖНИЙ МАТРАЦ

Який NATTEX?

7 зон жорсткості, вбудована система осциляційного масажу, антистатичний

Для кого найкраще?

Для всіх, хто потребує повноцінного розслаблення

Переглянути товар

Корзина:

  • Ваша корзина пуста
Перейти до каталогу

Мова сайту:

Контакти:

+38 (073) 073 05 05

hello@nattex.ua

м. Львів, ТЦ "Три слони"

Мова сайту:

Статті

25 Вересень, 2017

Які матраци кращі, пружинні чи безпружинні.

Які матраци кращі, пружинні чи безпружинні.

Пружинний або безпружинний матрац.

Перш ніж розбиратися в перевагах і недоліках тих чи інших матраців, давайте докладніше розглянемо їхню конструкцію і вміст. Пружинні моделі діляться на два типи блоків. Перший – де всі пружинні механізми пов’язані між собою, другий – де незалежні і не взаємодіють один з одним. Безпружинні матраци мають наповнювачі натурального або штучного походження, роль пружин на себе беруть порожнисті волокна і крихітні комірки. Ортопедичні властивості і вплив наповнювачів матраців на здоров’я, допоможуть зрозуміти який саме матрац вибрати: пружинний чи безпружинний.

Який матрац кращий, пружинний чи безпружинний.

Купівля матрацу не відноситься до дешевих і спонтанних покупок, тому, до вибору цього невід’ємного спального атрибуту потрібно підходити з усією серйозністю. Оскільки, під час відпочинку, ми більшу частину часу проводимо в безпосередній близькості і контакті з цим виробом, нам потрібно переконатися в його безпечності та якості. Зрозуміло, що матрац для спальні повинен бути виготовлений з екологічно чистих матеріалів, добре вентилюватися, відштовхувати пил і вологу. Ортопедичний ефект є ключовим аспектом при купівлі матрацу для сну. Коли покупець замислюється про те, який матрац обрати, пружинний або безпружинний, перед ним виникає маса запитань про порівняння цих двох моделей. Виробники запевняють, що пружинні або безпружинні матраци, мають однаково хороші ортопедичні характеристики, але чи так це насправді? Анатомічно правильна підтримка хребта забезпечується в тому випадку, якщо поверхня лежака злегка прогинається під зонами тиску тіла людини, інші ділянки залишаються нерухомими.

Безпружинні моделі хорошої якості справляються з цим завданням набагато краще, ніж вироби з пружинами. Обумовлюється це тим, що мікроскопічні бульбашки деформуються під тиском тіла, тільки в тому місці, де присутнє навантаження, потім приймають первісну форму. У пружинних залежних блоках, належна підтримка відсутня з огляду на з’єднаність між собою пружинних механізмів і рами, через що, поверхня повністю згинається під тілом людини. Пружини в незалежному блоці розташовані в окремих чохлах, які пов’язані між собою. При натисканні на одну з пружин, сусідні також приходять в рух. Верхній матеріал вироба розподіляє навантаження по великій площі, в результаті чого, втрачаються ортопедичні властивості матрацу. Який матрац кращий, пружинний або безпружинний? За анатомічними характеристикам, безпружинні моделі значно перевершують вироби з пружинними блоками.

Пружинний чи безпружинний матрац, що краще по експлуатаційних характеристиках
Пружинні моделі складаються з металевих частин, які схильні до корозії. Поржавілі пружини швидко виходять з ладу, вилазять з-під наповнювача, зламавшись, ранять і дряпають. Через погану вентиляцію, всередині пружин накопичується пил і волога, що створює прекрасне середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів. Цвіль, бактерії і кліщі викликають різні захворювання у людини, в тому числі і алергію. Зважаючи на відсутність металевих деталей, в безпружинних виробах зламатися нічого не може і не накопичується електростатичне поле. Наповнювач матрацу не містить внутрішніх порожнин, тому пил накопичується лише на поверхні і легко видаляється пилососом. Пориста структура забезпечує хороший повітрообмін, легка в догляді і байдужа для комах. Оскільки пружна основа не передає коливання від одного краю поверхні, до іншого, при спільному відпочинку подружжя не порушується комфорт. Один з партнерів може перевертатися з боку на бік, не турбуючи сон другого погойдуванням або скрипом пружин. Стійкі до деформації, безпружинні конструкції чудово підходять людям з порушеннями роботи опорно-рухового апарату.

Недоліки безпружинних матраців

З недоліків, відзначають високу вартість безпружинних матраців, це особливо стосується натуральних наповнювачів. Відсутність контролю відповідності державним стандартам і зневага дотримання технологій виробництва, призводять до випуску низькоякісних наповнювачів. Які погано вентилюються, мають обмежений термін експлуатації, деформуються, виділяють хімічний запах і можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Варіацій складу високоякісних наповнювачів досить багато і у кожного є свої переваги. Але цієї інформації мало, щоб зробити висновок, який кращий, пружинний чи безпружинний матрац. Давайте розглянемо вироби без пружин з природним наповнювачем. Види наповнювачів:

  1. Латекс – у виробництві використовується сік каучукового дерева, в результаті виходить м’яка і пружна основа.
  2. Овеча шерсть – славиться хорошими теплоізоляційними властивостями.
  3. Вата і повсть – мають високі термоізоляційні характеристики, з недавніх пір використовуються як проміжний шар.
  4. Кокосовая койра – виготовляється з волокон навколоплідника кокосового горіха. Відрізняється значною жорсткістю і пружністю.
Моделі з натуральним наповнювачем, забезпечують хорошу жорсткість і довговічні, однак, їхній склад є відмінним живильним середовищем для пилових кліщів, мікробів і бліх, вони строго протипоказані людям, що страждають на астму і алергію.
Альтернативою натуральним і рослинним компонентам, є штучні, пористі складові, інтерес до них серед споживачів незмінно зростає з кожним роком. Інноваційні підходи дозволяють виробляти продукцію з чудовими конкуруючими характеристиками. Штучні безпружинні основи діляться за типом наповнення на:
  1. Монолітні – складаються з одного матеріалу і представляють собою цілісний блок в чохлі з тканини. За допомогою порожніх отворів різного розміру, виріб ділять на зони низької, середньої і високої жорсткості.
  2. Змішані – монолітний блок, який включає в себе різні за складом компоненти. Регулюючи кількість тих чи інших складових, отримують різну ступінь пружності вироба.
  3. Багатошарові – представлені у вигляді блоку з декількох шарів наповнювача, склеєних між собою. Поєднуючи різні за складом матеріали, виробники виготовляють матраци будь-якого рівня жорсткості. Несуттєвим мінусом такої конструкції вважається велика вага.

Мало хто зі споживачів взмозі відрізнити хороший наповнювач від підробки. Недобросовісні виробники користуються цим, і збувають низькоякісні матраци за невеликою ціною. Низькосортні імітації мають привабливий зовнішній вигляд і правильну форму, однак швидко стають непридатними, злежуються і руйнуються. Справжні товари мають сертифікати якості і продаються за адекватною ціною. Штучні наповнювачі не схильні до дії вологи і перепадів температури, а також, мають відмінні гігієнічні показники. То який матрац краще, з пружинами чи без? Однозначно – безпружинний матрац, хорошої якості!

Який матрац кращий для дитини, пружинний чи безпружинний

Для дитини, так само як і для дорослого, важлива анатомічно правильна підтримка тіла під час сну. З огляду на те, що дитячий хребет ще не встигає повністю сформуватися, він більше схильний до викривлень, ніж хребет дорослої людини. Ортопедичні властивості безпружинного матраца на порядок вищі, ніж у пружинних аналогів. Повітрообміном якості у штучних виробів без пружин, вигідно відрізняються від інших. Склад високоякісних наповнювачів не піддається процесам гниття, не збирає пил і є несприятливим середовищем для пилових кліщів. Отже, для дитини краще придбати якісний безпружинний матрац.

Який матрац краще, пружинний або безпружинний, відгуки покупців свідчать на користь моделей без пружин. Пружинні вироби відносяться тепер до пережитку минулого, їх залишають в квартирі, хіба для відпочинку гостей або просто вивозять на дачу. Для щоденного використання, споживачі вибирають для себе сучасні безпружинні матраци, зручне використання яких, є суттєвою перевагою в порівнянні з класичними варіантами. На окрему увагу заслуговують моделі матраців з функцією зима / літо, де одна зі сторін оброблена теплою тканиною, а друга бавовняним матеріалом.

Який матрац кращий, пружинний чи поліуретановий

Пінополіуретановий наповнювач – це легкий пористий матеріал, заповнений повітрям. Він має хороші теплоізоляційні характеристики і м’яку основу, швидко відновлюється після навантаження. Матраци з таким наповнювачем володіють високим ортопедичним ефектом, проте це не поширюється на тонкі вироби. Гнучкі поліуретанові матраци, хороші лише тим, що мають невелику вагу і гнучку основу, зручні при транспортуванні, але вони не забезпечують належну підтримку хребта, втім, як і пружинні аналоги. Тривалі навантаження дешевих моделей завершуються швидким руйнуванням і просіданням основи. Недолік низькоякісного поліуретану в його різкому запаху, також він виділяє небезпечні речовини. Цей матеріал легко запалюється, служить недовго, після чого скочується і обсипається.

Який матрац кращий, пружинний чи пінополіуретановий

Моделі з пружинним залежним блоком не можуть зрівнятися з безпружинними матрацами, оскільки у них як такий ортопедичний ефект відсутній. Матраци з незалежними пружинами здійснюють незначну анатомічну підтримку, оскільки крім пружинного блоку мають наповнювач, який задіює сусідні пружини. Ціни на такі моделі істотно вищі, – чим більше пружин, тим вища вартість. Пружини видають неприємний на слух скрип, ламаються під навантаженням та іржавіють під впливом вологи. Гідним замінником є якісні пінополіуретанові моделі, які мають чудові ортопедичні показники, мають тривалий термін служби, безшумні і відрізняються невисокою вартістю. Пінополіуретанові матраци мають істотну відмінність – оптимальне співвідношення ціни і якості. Високосортний і щільний матеріал протягом тривалого часу здійснює анатомічну підтримку хребта і суглобів, легко відновлює свою структуру після деформації. Він включає в себе синтетичний склад, що не викликає алергічних реакцій. Отож, що краще, пружинний чи пінополіуретановий матрац? Характеристики обох проаналізованих моделей свідчать на користь останніх.

Який матрац кращий, пружинний чи латексний

Матеріал латекс, ділиться на природний і синтетичний склад наповнювачів. Натуральний латекс виготовляють за допомогою переробки соку гевеї. В результаті виходить м’яка і пружна основа, що забезпечує надійну підтримку спини і швидко відновлює свою первинну форму. Чим більше в складі латексу, тим вища якість матрацу і, відповідно, його вартість, тому покупці постають перед вибором між економією сімейного бюджету і купівлею корисного для здоров’я спального аксесуару. Сучасні виробники, прагнучи задовільнити запити всіх верств населення, випускають матраци зі штучного латексу. Собівартість товару виходить набагато нижчою, але це ніяк не позначається на його якості, оскільки синтетичний матеріал включає в себе переваги природного аналога і має підвищену зносостійкість. Крім того, отримана жорстка основа, здатна витримувати великі навантаження, без втрати первинних якостей і користується великим попитом у споживачів з надлишком ваги. Жорсткий і, одночасно, податливий матрац, має ефект «пам’яті». Під впливом тепла людського тіла, він повторює всі вигини тулуба і повертається в початковий стан після охолодження. Сон на безпружинному матраці з латексу покращує кровообіг, сприяє ефективному розслабленню м’язів і забезпечує комфортний відпочинок. Дані вироби є гіпоалергенними, мають антисептичні властивості і безпечні для здоров’я. Латексні матраци ортопеди рекомендують дітям, підліткам та дорослим, оскільки пружна поверхня для сну, рекомендована в якості профілактики порушень роботи опорно-рухового апарату. Проаналізуємо ортопедичні та експлуатаційні характеристики пружинних моделей. Вироби з залежним пружинним блоком – це єдиний каркас з металевої рами, з’єднаних разом пружин і верхнього прошарку наповнювача. Такі пружинні матраци не забезпечують належної підтримки для хребта, металеві частини іржавіють, гнуться і ламаються. Після декількох років використання на таких поверхнях утворюються впадини або ж випирають і стирчать назовні пружини. Моделі з незалежними пружинами, мають анатомічні властивості, хоча і не високі. З недоліків, варто відзначити, що така конструкція недовговічна, вразлива і чутлива до великих навантажень. Чим більша кількість пружин, тим вища допустима вага і ортопедичний ефект, але таке вдосконалення, збільшує собівартість продукту, внаслідок чого, вихідна ціна виявляється невиправдано високою. Через деякий час експлуатації,продірявлюється наповнювач, який служить захисним шаром між пружинами і тілом людини, металеві частини впиваються в шкіру, перетискаючи м’язи і перешкоджають хорошому кровообігу. Ні про який комфортний відпочинок на такому матраці і мови бути не може. Людина перевертається уві сні, не висипається, а вранці, відчуває головний біль і безсилля. Порожній вередині каркас накопичує пил і вологу, забезпечуючи сприятливе середовище для розмноження пилових кліщів, чиї продукти життєдіяльності, токсичні для людини, викликають алергічні реакції, висип і роздратування шкіри. Зваживши всі плюси і мінуси, приходимо до висновку, який вибрати матрац, пружинний або латексний.

 

Вгору