Як підібрати потрібний розмір матраца: поради експертів

Ортопедичний матрац Nattex

Кожен матрац Nattex має ряд особливостей, які забезпечують вимоги усіх покупців

Asper

ЖОРСТКИЙ МАТРАЦ

Який ASPER?

Тверда підтримка, комфортная жорсткість

Для кого найкраще?

Для дітей, підлітків і людей, яким рекомендована жорстка підтримка

Переглянути товар

Smart

СЕРЕДНЬОЇ ЖОРСТКОСТІ МАТРАЦ

Який SMART?

5 зон жорсткості, розроблений для підвищеного комфорту

Для кого краще?

Для всіх, хто обирає розумний компроміс ціни та якості

Переглянути товар

Luxsoft

М'ЯКИЙ МАТРАЦ

Який LUXSOFT?

7 зон жорсткості, максимальний комфорт і відпочинок у будь-якому положенні

Для кого найкраще?

Для всіх, хто обирає максимальний комфорт

Переглянути товар

Nattex

МАСАЖНИЙ МАТРАЦ

Який NATTEX?

7 зон жорсткості, вбудована система осциляційного масажу, антистатичний

Для кого найкраще?

Для всіх, хто потребує повноцінного розслаблення

Переглянути товар

Корзина:

  • Ваша корзина пуста
Перейти до каталогу

Мова сайту:

Контакти:

+38 (073) 073 05 05

hello@nattex.ua

м. Львів, ТЦ "Три слони"

Мова сайту:

Статті

12 Грудень, 2018

Як правильно підібрати розмір матраца?

Як правильно підібрати розмір матраца?

Часто покупці віддають перевагу таким характеристикам матраца, як жорсткість, гіпоалергенність і ціна, в той час як розмір матраца визначено приблизно. Це поширена помилка: якщо габарити матраца не відповідають ліжку, він може виступати за межі спального місця, сповзати, стовбурчитися або «провалюватися» в каркас. Для глибокого і комфортного сну варто подбати про правильну ширину, довжину і товщину виробу.

Що визначає потрібний розмір виробу?

Всі матраци можна умовно розділити на дорослі і дитячі моделі. Для дорослого вони можуть бути односпальним (80-85 см в ширину), полуторними (1,2 м) або двоспальними (від 1,4 до 2 м). Стандартні «дорослі» матраци мають прямокутну форму, квадратні моделі 200х200 розраховані на двох. Розмір для дитини зручно визначити за віком: можна підібрати варіанти як для новонародженого, так і для підлітка.

Є можливість замовити ліжко з матрацом за індивідуальними розмірами: популярні круглі моделі, неординарний інтер’єр доповнять овальні або ромбовидні ліжка.

Як підібрати відповідний матрац?

матрацЯкщо ви купуєте виріб закордонних виробників, потрібно вибирати ту ж фірму, де було куплене ліжко. Євро розміри вказані в сантиметрах, а американські – в дюймах. Якщо перевести дюйми в сантиметри, числа будуть дробовими, тому не варто розраховувати на відповідність. Але відхилення на 1 см несуттєве: наприклад, якщо довжина ліжка становить 199 см, а ширина – 159 см, можна купити ортопедичний матрац 160х200 см.

Основні параметри, на які при цьому потрібно звернути увагу:

  1. Висота, або товщина. Стандарт становить від 15 до 33 см, і залежить від ваги людини. Чим більша вага, тим глибшим буде максимальний прогин матраца, тому повним людям не потрібно вибирати тонкі моделі. При цьому варто пам’ятати, що вироби товщиною від 2 до 10 см використовуються лише в якості наматрацників на дво- або односпальне ліжко, які доповнюють основне покриття каркасу або м’який диван. Дитячі ліжечка мають матраци із заданою товщиною, яка обов’язково вказана в паспорті виробу.
  2. Ширина. Оптимальним для однієї людини є матрац для полуторного ліжка – до 120 см. Ліжко може мати ширину від 1,5 до 2 м, що дає можливість вибрати як модель для вузького спального місця, так і просторіший варіант. Важливо звернути увагу на габарити дитячого матраца в ліжечко, який не повинен залишати порожнечі біля країв (бортиків).
  3. Довжина. Вона повинна бути на 15 і більше сантиметрів більшою, ніж зріст людини, що дозволить відчувати себе комфортно на ліжку.

Одне з основних правил того, як вибрати правильну основу для сну, – розрахувати розміри ліжка, а не старого безпружинного матраца, який з часом міг деформуватися. Якщо матрац потрібен на диван, виміряти основу зручніше рулеткою, а не лінійкою, яка може зміщуватися при використанні.

Вгору