ᐉЯк добре виспатись: 12 фактів про сон

Ортопедичний матрац Nattex

Кожен матрац Nattex має ряд особливостей, які забезпечують вимоги усіх покупців

Asper

ЖОРСТКИЙ МАТРАЦ

Який ASPER?

Тверда підтримка, комфортная жорсткість

Для кого найкраще?

Для дітей, підлітків і людей, яким рекомендована жорстка підтримка

Переглянути товар

Smart

СЕРЕДНЬОЇ ЖОРСТКОСТІ МАТРАЦ

Який SMART?

5 зон жорсткості, розроблений для підвищеного комфорту

Для кого краще?

Для всіх, хто обирає розумний компроміс ціни та якості

Переглянути товар

Luxsoft

М'ЯКИЙ МАТРАЦ

Який LUXSOFT?

7 зон жорсткості, максимальний комфорт і відпочинок у будь-якому положенні

Для кого найкраще?

Для всіх, хто обирає максимальний комфорт

Переглянути товар

Nattex

МАСАЖНИЙ МАТРАЦ

Який NATTEX?

7 зон жорсткості, вбудована система осциляційного масажу, антистатичний

Для кого найкраще?

Для всіх, хто потребує повноцінного розслаблення

Переглянути товар

Корзина:

  • Ваша корзина пуста
Перейти до каталогу

Мова сайту:

Контакти:

+38 (073) 073 05 05

hello@nattex.ua

м. Львів, ТЦ "Три слони"

Мова сайту:

Статті

25 Квітень, 2018

13 маловідомих фактів про сон, які допомагають виспатися

13 маловідомих фактів про сон, які допомагають виспатися

Те, що жодна жива істота не може обійтися без сну, давно відомий факт. Але чи багато нам відомо про цей загадковий стан? Це питання завжди оточували численні суперечки, омани, а також цікаві докази.

1. Час на сон.

Як би гнітюче це не звучало, але людина витрачає на сон близько третини життя і це вважається нормою. Діти перебувають в обіймах Морфея близько десяти годин на добу, дорослим вистачає восьми годин, а літнім, які страждають безсонням, досить чотирьох годин. Однак, спираючись на статистичні дані, можна зробити висновок, що на тривалість сну впливає і національність людини, і місце проживання. Відомо, що жителям Іспанії на відпочинок потрібно на сорок хвилин менше, ніж іншим європейцям. А ось французи виділяють на нього не менше дев’яти годин на добу.

2. Даремне марнування часу?

Існує думка, що сон необхідний лише для економії енергії і калорій, але це лише помилка. Призначення сну в можливості поновлення і відновлення організму, процес характеризується зниженням температури, розслабленням м’язів, уповільненням серцевого ритму. У цей період, людина оговтується від стресу, втоми і нервової напруги, запускається «механізм» самовідновлення всіх систем і функцій. Переоцінити вплив сну на організм людини складно, ну а сомнологи стверджують, що якість сну, набагато важливіша його тривалості.

3. Відпочинок для мозку.

Сон забезпечує відпочинок не тільки тілу, а й мозку і, хоча він продовжує працювати, змінюється характер його діяльності. У період відпочинку мозок повністю відключається від зовнішніх подразників і займається упорядкуванням нової інформації і позбавляється від вже непотрібних даних. Новий інформаційний матеріал порівнюється з тим, який був придбаний в результаті життєвого досвіду, сортується і відправляється в певний відділ на зберігання. Регулярне недосипання згубно позначається на мозкової активності і стан пам’яті людини.

4. Когнітивні навики.

Відмова від сну призводить до когнітивних труднощів, сплутаність свідомості, підвищення сприйнятливості до подразників. Знижується больовий поріг, людина перестає відрізняти ілюзію від реальності. Вчені прийшли до висновку, що люди, які приділяють відпочинку менше п’яти годин, більш психічно нестійкі, ніж ті, чий сон триває близько восьми годин. Якщо людину позбавити їжі і сну, то помре він швидше від відсутності сну, так як без їжі організм може функціонувати набагато довше.

5. Сон і апетит.

Сон забезпечує підтримку оптимального рівня гормонів апетиту і насичення. Відсутність перерви неспання веде до зростання апетиту і, відповідно, до підвищення маси тіла. Також недосипання провокує втрату контролю над рівнем інсуліну і кортизолу, речовин відповідають за відчуття голоду і стресостійкість. Гормональний дисбаланс, в свою чергу, пригнічує імунну систему і призводить до багатьох важких захворювань.

6. 18 діб без сну.

Найтриваліший період утримання від сну без стимуляторів, зафіксувала книга Гіннеса. Рекорд склав 18 діб, 21 годину і 40 хвилин. Під час експерименту, випробуваний скаржився на параною, галюцинації, погіршення зору, складності мови, падіння концентрації і пам’яті. Книга рекордів Гіннеса перестала фіксувати схожі рекорди через високий ризик для здоров’я людей. Відсутність сну підвищує ризик дорожньо-транспортних пригод.

7. Тривалість сну у тварин.

На відміну від людей, слони і жирафи витрачають на відпочинок не більше двох годин на добу, лев, як цар звірів, дозволяє собі відсипатися близько 10 годин. Кажани звисають вниз головою і відпочивають до 20 годин, копитні тварини висипаються стоячи і витрачають на це не більше чотирьох годин. Австралійські коали весь свій вільний час присвячують безтурботному відпочинку, прокидаючись лише на дві години на добу. Перелітні птахи відпочивають по п’ятнадцять хвилин, чергуючись з іншими особинами, в польоті вони перебудовуються в центр зграї, де утворюється повітряний потік, створений попереду птахами.

8. Сон китів і дельфінів.

Дихання китів і дельфінів усвідомлено, це означає, що якщо тварина засне, то воно просто проспить наступний вдих. Тому, ці дивовижні істоти пристосувалися «спати наполовину». Під час сну, по черзі засинає одне з півкуль, в той час, активна половина мозку стежить за безпекою і диханням. Однополушарний сон був виявлений у морських котиків і тюленів, причому, коли тварина спить на суші, то відпочиває весь мозок, під водою, сон перебудовується і мозок відключається наполовину. Існує припущення, що такий же здатністю володіють птиці, які проводять на льоту більшу частину свого життя.

9. Сновидіння.

Абсолютно всі люди бачать сни, але не всі в змозі їх запам’ятати. Сни необхідні нашому організму, щоб довести це, вчені провели експеримент на групі добровольців. Всім учасникам дали можливість спати близько восьми годин на добу, але як тільки сплячі досягали фази швидкого сну, в якій сняться сни, їх будили. Через три доби, піддослідні стали зазнавати труднощів з концентрацією, галюцинації і необґрунтовану агресію. Коли учасникам дозволили бачити сни, тривалість швидких фаз значно збільшилася. Більшість людей бачить кольорові сни, виняток становлять лише ті, хто застав епоху чорно-білого телебачення.

10. Сюжети сновидінь.

Сліпі від народження люди, не можуть бачити лиця в своїх снах, але від цього їх сни не менш яскраві, адже вони гостріше сприймають смак, запахи і емоції.

Мало хто чув про злиття сну з реальністю, хоча з цим явищем стикається більшість людей. Відбувається це тоді, коли звук або запах з реальності, вливається в подія сновидіння. Схожа ситуація виникає, коли людина відчуває потребу або спрагу наяву, а уві сні, він бачить як задовольняє свої потреби.

11. Розлад сну.

Як правило, м’язи під час сну відключені і не отримують імпульсів від мозку, це сприяє нормальному і спокійному відпочинку, інакше, все наше тіло повторювало всі дії в сновидіннях. Однак, існує порушення сну, під назвою «парасомніі», яке характеризується мимовільними рухами сплячої людини. М’яка форма захворювання має всі ознаки лунатизму, такі як ходьба і розмова уві сні, більш рідкісні і серйозні форми включають в себе агресію, водіння автомобіля, вбивства і грабежі.

Сомніфобія, це страх засинання, цьому захворюванню піддаються як діти, так і дорослі. Дитяча психіка включає захисну реакцію, побоюючись причаїлася загрози, а дорослих переслідує страх смерті уві сні. Обидві форми захворювань лікуються за допомогою психотерапії.

12. Сон і світло.

Наш епіфіз або шишковидная залоза, виробляє гормон сну – мелатоніну, проте його вироблення можливе тільки в темний час доби. Електричне освітлення згубно позначається на змісті цієї речовини в організмі, від цього часто розвиваються порушення сну. Британські вчені використовували цей принцип на благо, вони вбудували в окуляри мікроскопічні волокна, які проектують яскраве світле коло, схоже з сонцем. Ці окуляри, використовували втомлені солдати, пристрій проганяв сон, і бійці могли не спати близько 36 годин.

13. Комфорт.

Один із найвідоміших фактів – комфортне спальне місце сприяє хорошому відпочинку. Якщо Ви потурбуєтесь про зручне ліжко, підберете комфортний саме для Вас матрац, зручну подушку та приємну ковдру – здоровий сон Вам забезпечено. 

Знайти необхідні товари для сну Ви можете у нашому магазині.

 

Вгору